Mis on Environ?

Vitamion Estonia OÜ toob Eestisse Lõuna-Aafrikast pärit professionaalse nahahooldussarja Environ, mida müüakse ainult diplomeeritud arstide ja kosmeetikute kaudu juba enam kui 65 riigis.

Maailma esimese südamesiirdamise teostati Lõuna-Aafrika Vabariigis 1967. aastal. Sellesse meeskonda kuulus ka noor arst Desmond Fernandes, kes hiljem spetsialiseerus ilukirurgiale. Järgnenud kümnendil uuris Dr. Fernandes melanoomi ja A-vitamiini mõju selle ravis. Aastal 1982 alustas ta A-vitamiini kasutamist iseenda ja oma aknepatsientide peal. Fernandes mõistis, et tuleviku kosmeetikatoodetes peab sisalduma piisavas koguses A-vitamiini, C-vitamiini ja teisi antioksüdante, et saaksime kaitsta nahka kahjuliku UV-kiirguse ja vabade radikaalide mõju eest.

Environ sarja toodete eesmärgiks on silmaga nähtav tulemus. Kõik tooted on sündinud teaduslike uuringute tulemusena ja kasutatud koostisained ja tehnilised abivahendid on teaduslikult põhjendatud. Environ nahahooldustooted on mõeldud kõikidele nahatüüpidele ja vanusegruppidele, nii naistele kui ka meestele. Toodete valmistamiseks kasutatakse ainult tippkvaliteetset toorainet ja värskeid, aktiivseid vitamiine. Tooted on hüpoallergilised ega sisalda värvaineid. Säilitus- ja lõhnaaineid kasutatakse vaid vajadusel. Tooteid on testinud ainult vabatahtlikud katseisikud. Environ peatooterühmad on üles ehitatud astmeliselt suurenevate aktiivainete- ja vitamiinisisalduse alusel, kus kliendi nahka harjutatakse koostisainete intensiivsusega järk-järgult. Tootevalik on mitmekülgne, kattes erinevate nahatüüpide, nahaprobleemide ja elustiilide vajadused.

Vitamiinikosmeetika tootmine ja selle pakendamine on põhjalik ning tähtis protsess.  Environ-tooted valmivad tehnika viimase sõna järgi sisustatud tehases Kaplinnas, et firma saaks ise kontrollida kogu tootmisprotsessi. Vitamiinitooted valmivad vaakumkambris erivalguses, et vältida õrnade vitamiinide hapestumist ja nõrgenemist. Hermeetilised pumppudelid tagavad vitamiinide aktiivsuse ja toimivuse, mida on kinnitanud ka erapooletu Šveitsi vitamiini instituut.

Päikesevalgus põhjustab naha enneaegset vananemist. UV-kiired ja muud vabad radikaalid (õhusaaste, suitsetamine jms.) rikuvad naharakke, hävitades nende DNA või geneetilise koodi. Aastate möödudes põhjustavad UV-kiired naha õhenemist, kortsude teket, laienenud veresooni, pigmendimuutusi ja isegi nahavähki.

A-vitamiini tuntakse kui terve naha alust ja juba tekkinud nahaprobleemide ravijat. A-vitamiin koos C-vitamiiniga mõjutab kollageeni ja elastiini sünteesi, paksendades nii epidermist ja madaldades kortse. Melaniini ja rasunäärmete tootmine normaliseerub ja vereringe paraneb.

Vitamiinikreemide kasutamist tuleks alustada noorena, et valguskahjustusi ennetada. Nt. 80% naha päikesekahjustustest sünnib enne 18-eluaastat. Meil tuleks korvata nahale päevaga hävivad vitamiinid, lisades A-vitamiini ja antioksüdante.

Environ® nahahooldustoodetes kasutatakse A-vitamiini retinool palmitaadi ja retinool atsetaadi vormis. Environ® tooted muudab ainulaadseks see, et A-vitamiini sisaldus toodetes on järk-järgult suurenev. Selline lähenemine võimaldab kasutada nahahoolduses kõrgemaid A-vitamiini sisaldusi, sest nahk saab ajaga harjuda suurenevate vitamiinikogustega.

Nahka on vaja järk-järgult harjutada suurenevate A-vitamiini kogustega, sest suures koguses A-vitamiini võib tekitada nahaärritusi nagu kuivus, sügelus, vistrikud. See pole allergia ja see on mööduv. Ärritused tekivad kui A-vitamiini retseptorid nahas ”magavad”, järsult suures koguses vitamiini võib tekitada ärritust.

Environ® nahahooldustooted on mõeldud kõikidele nahatüüpidele ja vanusegruppidele, nii naistele kui ka meestele. Toodete valmistamiseks kasutatakse ainult tippkvaliteetset toorainet ja värskeid, aktiivseid vitamiine. Environ® tooted on hüpoallergilised ega sisalda värvaineid. Säilitus- ja lõhnaaineid kasutatakse vaid vajadusel. Environ® tooteid on testinud ainult vabatahtlikud katseisikud. Kõik tooted valmistatakse Lõuna-Aafrikas, Kaplinnas Environi oma tehases, et jälgida tootmisprotsessi. Vitamiini aktiivsust toodetes on kinnitanud sõltumatu Šveitsi Vitamiini Instituut.